Зустрічаємо початок зимових свят!
- Бібліотекар
- 8 дек. 2024 г.
- 2 мин. чтения

Вітаємо читчаів шкільної бібліотеки та відвідувачів сайту з прийдешніми зимовими святами.
Це час, коли кожен обряд наповнений теплом родинного вогнища та гармоією. Цей чарівний період поєднує в собі як хрисиянські, так і язичницькі звичаї, даючи змогу кожній людині познайомитися з українськими традиціями, унікальними символами та відчути зв'язок із предками.
Радимо всім підняти настрій та створити чарівну святкову атмосферу, читаючи у родинному колі чудові дитячі книжки за допомогою Віртуального книжкового Адвент-календаря "З цікавою книжкою і взимку тепло"
Святий Миколай: подарунки з душею
Зимові народні свята беруть свій початок 6 грудня за григоріанським календарем, на який перейшла й Україна 2023 року. Цього дня країна святкує день Святого Миколая. Ця свята людина стала символом доброчесності та безкорисливої допомоги. Народившись у Патарі, на території нинішньої Туреччини, він, попри заможне походження, обрав шлях священника та єпископа. Святий Миколай став прототипом волонтера, воліючи таємно допомагати нужденним.
Святвечір та Різдво
Саме Різдво вважалося головним святом зими в Україні. Але перш ніж відзначати його, важливо було ретельно підготуватися. Напередодні свята прикрашали будинок, купували новий одяг, посуд та інше начиння. Різдвяні свята в Карпатах та інших регіонах країни починалися зі Святвечора. Цього дня, ще до сходу сонця, господині запалювали "новий вогонь" із дванадцяти дров, заготовлених за дванадцять днів до Різдва. Сім'я збиралася за багатим столом, на якому були дванадцять пісних страв. У різних частинах України їхня кількість могла відрізнятися, але незмінними від Закарпаття до Слобожанщини були й залишаються узвар і ситна кутя.
Новий рік та обрядова магія Маланки
Новий рік в Україні відзначають не менш яскраво, ніж Різдво, а свята Маланки та Василя пов'язані з містичними обрядами. Це створює атмосферу таїнства та чаклунства. З 2023 року ці зимові свята відзначають в останній день старого та перший день нового року, тобто 31 грудня та 1 січня.
Commenti