БІБЛІОТЕКА
комунального закладу
"ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №75
ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
Спорт тренує тіло, а книга - розум.
Знайди свою гармонію!
Батькам юного читача
Рекомендуємо для ознайомлення: Інформаційна безпека дитини
Корисні ресурси, де можна знайти інформацію про авторів дитячої літератури та їх твори
Барабука - проект підтримки дитячого читання
EdEra - освітній проект
Читомо - культурно-видавничий проект
Проект "Живі письменники" - дітям та батькам!
За цим посиланням ви знайдете рекомендований список літератури
з творами сучасних українських дитячих письменників для
молодшого та середнього шкільного віку.
Шановні батьки! Ця сторінка для Вас!
Якщо дитина навідалась або збирається навідатись до нашої бібліотеки, рекомендуємо ознайомитися з інформацією на цій сторінці.
Ми завжди раді новим читачам, але просимо Вас пам’ятати, що книжки потрібно вчасно повертати. Тут Ви знайдете усю необхідну інформацію щодо правил нашої бібліотеки та поводження з книгою.
Правила бібліотеки:
1. Не затримуйте книгу!
Адже інші діти теж хочуть читати. Ви можете узяти книгу строком на 15 днів. Якщо по будь-якій причині Ваша дитина не може вчасно повернути книгу (захворіла, або не встигла дочитати), ми зрозуміємо і зможемо продовжити строк користування книгою ще на деякий час.
2. Не псуйте книгу!
Не дозволяйте дитині малювати у книзі, чіпати її брудними руками, згинати її та вирізати малюнки.
3. Не загубіть книгу!
Бібліотечна книга – це відповідальність. І дитина теж повинна це розуміти. Поясніть їй, що книга належить бібліотеці і якщо вона загубиться, то за це прийдеться відповідати. Тому просимо Вас буди уважними до книги, яку Ви взяли, пам’ятати, що вона належить бібліотеці і що її треба в строк повернути. Якщо станеться так, що Ви раптом загубили бібліотечну книгу, потрібно буде замінити її еквівалентною книгою по змісту і розміру.
4. Не передавайте книгу іншим дітям та не ставте її на полку без відома бібліотекаря.
Діти не одразу розуміють правила повернення книги. Розкажіть дитині, що не можна передавати книгу іншим дітям, а віддавіти її тільки в руки бібліотекаря, щоб не виникло плутанини.
5. Не можна брати багато книг одночасно.
Спочатку ми видаємо тільки одну книгу на руки, І не дозволяємо брати ще одну, доки не буде повернена інша. У рідких випадках, коли дитина відповідальна і вчасно все повертає, ми можемо видати 2-3 книги.
6. Хай дитина не боїться.
Бібліотекарі ніколи не будуть кричати на дитину, а навпаки, завжди раді допомогти обрати цікаву книгу. Якщо вона буде розуміти усі правила, то ми будемо гарними друзями.
Чому дітям необхідно читати?
1. Завдяки читанню розвивається мова дитини і збільшується його словниковий запас. Книга вчить маленької людини виражати свої думки і розуміти сказане іншими людьми.
2. Читання розвиває мислення. З книг дитина вчиться абстрактним поняттям і розширює горизонти свого світу. Книга пояснює йому життя і допомагає побачити зв'язок одного явища з іншим.
3. Робота з книгою стимулює творчу уяву, дозволяє працювати фантазії і вчить дітей мислити образами.
4. Читання розвиває пізнавальні інтереси і розширює кругозір. З книг та періодики дитина дізнається про інших країнах і іншому образі життя, про природу, техніці, історії та про все, що його цікавить.
5. Книги допомагають дитині пізнати самого себе. Для почуття власної гідності дуже важливо знати, що інші люди думають, відчувають і реагують так само, як він.
6. Книги допомагають дітям зрозуміти інших. Читаючи книги, написані письменниками інших культур та інших епох, і бачачи, що їхні думки й почуття схожі на наші, діти краще розуміють їх і позбавляються від забобонів.
7. Хорошу дитячу книжку можна читати дитині вголос. Процес спільного читання сприяє духовному спілкуванню батьків і дітей, встановленню взаєморозуміння, близькості, довірливості. Книга об'єднує покоління.
8. Книги - помічники батьків у вирішенні виховних завдань. Вони вчать дітей етиці, змушують міркувати про добро і зло, розвивають здатність до співпереживання, допомагають навчитися входити в положення інших людей.
9. Книги додають сили і натхнення. Вони захоплюють і розважають. Вони змушують дітей і дорослих сміятися і плакати. Вони скорочують самотність, приносять розраду і вказують вихід із скрутного становища.
10. Читання - найдоступніше і корисне для інтелектуального і емоційно-психічного розвитку дитини заняття. Книгу можна брати з собою куди завгодно. Її можна безкоштовно взяти в бібліотеці, і їй не потрібна електромережу.
Поради батькам юних читачів:
Ми всі хочемо, щоб наші діти виросли мудрими, добрими і щасливими людьми. Досягти цього можна.
Пропонуйте читати дітям вголос! Наукові дослідження підтверджують, що читання вголос:
• Допомагає встановити контакт між дітьми і дорослими;
• Забезпечує необхідний емоційний розвиток;
• Збагачує словниковий запас, розвиває пам'ять та уява;
• Вчить думати і концентрує увагу;
• Сприяє розвитку самоповаги;
• Розширює знання;
• Полегшує процес навчання, покращує успішність у школі;
• Допомагає вихованню моральних цінностей;
• Відволікає від довгого сидіння біля телевізора або за комп'ютером;
• Нейтралізує негативний вплив масової культури;
• Націлює на отримання нових знань.
Пам'ятайте!
Читання вголос молодшим школярам стимулює їх розумовий розвиток, сприяє пізнання світу і себе. Любов до читання не буває вродженою. Долучіть дитину до цієї любові, читаючи їй щодня не менше 20 хвилин! Читання завжди повинно асоціюватися тільки з радістю, а не з нудьгою, і тим більше, не з примусом.
Не можна карати дітей читанням!
.
Цікаві дати
14 лютого
Міжнародний день книгодарування
30 вересня
Всеукраїнський день бібліотек